Batory Film Festival

3 czerwca 2023 roku, w Kinie Kinogram odbyła się Gala Finałowa I Edycji Batory Film Festival. Wydarzenie organizowane było przez uczennice klasy 3 IBA – Aleksandrę Czajkowską, Monikę Twardzisz i Martynę Zbucką. Festiwal miał na celu zrzeszyć młodych artystów z całej Warszawy, zainteresowanych kinematografią oraz dać im przestrzeń i możliwość zaprezentowania swoich prac przed szerszą publicznością. Uczestnicy Festiwalu oceniani byli przez doświadczone Jury w składzie: Marek Brodzki, Małgorzata Szumowska, Marta Konarzewska, Kasia Grabek.

Szczególne podziękowania skierowane w stronę firmy Egida IT Solutions za sponsoring wydarzenia, Fundacji Społeczności Batorego oraz Kinogramu.

Marek Brodzki – reżyser i scenarzysta, pracował przy takich produkcjach jak „Wiedźmin” czy „Miasteczko”.
Małgorzata Szumowska – jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich reżyserek, urodziła się w Krakowie w 1973 roku. Jest reżyserką, scenarzystką i producentką filmów fabularnych i dokumentalnych. Otrzymała ponad 50 nagród na międzynarodowych i polskich festiwalach filmowych. Zdobywczyni Nagrody Specjalnej Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Dwukrotna laureatka Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jej film „Śniegu już nigdy nie będzie” był polskim kandydatem do Oscarów
Marta Konarzewska – scenarzystka filmową i teatralna, redaktorka literacką oraz polonistka. Oprócz tego, jest również autorką różnych tekstów kultury: publicystycznych, literackich i kulturoznawczych.
Kasia Grabek – pracuje jako dyrektorka artystyczna i reżyserka. Edukację i zawodowe doświadczenie zdobywała w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie i Tokio, by finalnie przeprowadzić się do Polski, gdzie żyje pomiędzy Warszawą a Tatrami.
Spośród kilkunastu nadesłanych filmów, siedem z nich zostało wybranych do finału. Najlepszym filmem okazał się film Nie mogę nic – reż. Weronika Wójcik (Liceum Bednarska), drugie miejsce zostało przyznane filmowi Pociąg donikąd – reż. Aleksander Szeląg, z kolei nagroda trzeciego miejsca powędrowała do Natalii Klimaszewskiej za film Kocham cię jak pies gończy.

Scroll to Top